خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

نخستین همایش نقش دانشگاهها و نخبگان در توسعه منطقه در خاش برگزار شد

  .

   نخستین همایش نقش دانشگاهیان، نخبگان و فرهیختگان شهرستان خاش در توسعه منطقه ای با حضورمولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان ،

  معاون امور عمرانی استاندار، مسئول دفتر امور دانشجویی نهاد نمایندگی رهبری، نماینده مردم خاش در مجلس و فرماندار خاش برگزار شد.

  و نخبگان در توسعه منطقه در خاش برگزار شد" src="http://img8.irna.ir/1395/13950708/82249320/82249320-71055593.jpg" alt="" />

  مولوی عبدالحمیدامام جمعه  اهل سنت زاهدان روز پنجشنبه در این همایش گفت: مسیری را که مردم خاش برای توسعه در پیش گرفته اند ستودنی و چشم اندازهای آن روشن است اما با توجه به وجود برخی مشکلات ضرورت دارد حرکت به سمت بالندگی و توسعه یافتگی بر مبنای وحدت رویه و توجه به مباحث علمی و آگاهی باشد.
  مولوی عبدالحمید  افزود: پیشرفت و توسعه پایدار و مطلوب این است که در عرصه های مادی و معنوی نگاهها به سمت خداشناسی، خودسازی و انسان سازی، تقوا و اصلاح نفس جهت پیدا کند زیرا انسان توسعه یافته از نفس پرستی، شرک و نافرمانی خداوند و ناشاکری نعمتهای پرودگار به دور است.
  مدیر حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان اظهار داشت: وجود اختلافات و درگیری ها و استفاده نابجا و غیر قانونی از سلاح و کشتار انسانهای بی گناه برای افراد و جامعه زیان بار است و قطعا با ایجاد نا امنی منطقه از توسعه و پیشرفت دور می ماند.
  وی اهمیت دادن به تحصیل علم و فراگیری علوم دینی و علوم روز را از ضرورتهای بسیار مهم در شرایط کنونی جامعه دانست و افزود: در دنیا آثار نا امنی را می بینیم که دشمنان با هدف ضربه زدن به اسلام افراط گرایی و تروریست پروری را در دستور کار قرار داده و به راحتی جان انسانهای مظلوم و بی دفاع را می گیرند و نابودی اسلام را در سرزمینهای اسلامی نشانه رفته اند.
  مولوی  عبدالحمید تاکید کرد: هر ملتی که با هم متحد و منسجم باشد به شرف و عزت و بالندگی و پیشرفت می رسد و آنانی که اختلاف دارند از ترقی و رشد و توسعه باز می مانند.
  مسئول امور دانشجویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان نیز گفت: نخبگان و دانشگاهیان نقش ارزشمندی در امر توسعه و تامین امنیت برعهده دارند و قطعا این امنیت پایدار در ایران اسلامی با توجه به شرایط نا امن دنیا با تلاش و همت افراد دارای علم و توانمند به دست آمده است.
  حجت الاسلام فقیهی وفاداری، اتحاد و دلسوز بودن را ویژگی و شاخصه مهم مردم سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: گردشگری معنوی باید در این استان تقویت شود زیرا منطقه خاش و سیستان و بلوچستان کانون های مهم مهر و محبت و وحدت و ایمان و اخلاق و معنویت هستند.
  باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: خاش دارای ظرفیتهای برجسته ای برای رسیدن به توسعه است و از نخبگان و تحصیلکردگان و سرمایه گذاران انتظار است همت کنند و کارهای تعریف نشده را به سرانجام برسانند و دولت نیز تلاش می کند مسیرها را هموار و به توسعه منطقه کمک کند.
  مدیرکل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان نیز گفت: مردم خاش و این استان با داشتن ظرفیتهای فراوان تاکنون نتوانسته اند به جایگاه واقعی شان برسند.
  محمود دولت کردستانی افزود: مسئولان، علما، بزرگان، نخبگان و غیره باید زمینه لازم را برای توسعه منطقه و رشد سرمایه گذاری ها فراهم کنند.
  وی تاکید کرد: مسئولیت پذیری، احساس تکلیف و وظیفه شناسی نیاز مهم جامعه خاش است و اگر می خواهیم خاش به آن جایگاه واقعی خود برسد باید با وحدت و همدلی و کنارگذاشتن تنگ نظری ها و همتی بلند زمینه را برای توسعه منطقه فراهم کنیم و این امر با توجه به ویژگی مردم منطقه در استکبارستیزی، وفاداری به اسلام و کشور میسر و دست یافتنی است.
  این مسئول با یادآوری اینکه امروز جنگ، جنگ اندیشه ها است و مسلسل باید به قلم تبدیل شود نقش دانشگاهیان و نخبگان را برای توسعه منطقه در ابعاد مختلف مهم برشمرد.
  نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: استعدادهای درخشان، تیزهوشان و نخبگان و تحصیلکردگان خاش و منطقه سیستان و بلوچستان باید مورد حمایت و توجه دولت قرار گیرند.
  علی کرد ادامه داد: انتظار ما از دولت و شخص استاندار این است که از قابلیتهای منطقه به خوبی استفاده و با حمایت از نخبگان زمینه توسعه جامعه هموارتر شود.
  وی اهمیت دادن به مبحث آموزش و پرورش و رونق دادن به کشاورزی و توسعه گردشگری منطقه را خواستار شد.
  نماینده مردم خاش گفت: تعامل دولت و مجلس و همگامی با مسئولان زمانی تاثیر گذار است که به نخبگان توجه شود زیرا بر این عقیده و باور هستیم با همکاری و همراهی همدیگر و حمایتهای مردم می توانیم به توسعه منطقه کمک کنیم.
  فرماندار شهرستان خاش نیز گفت: نقش نخبگان و دانشگاهیان برای توسعه منطقه بی بدیل و ارزشمند است و از اینکه افراد توانمند و دلسوز خاش توانسته اند یک همایش در خور شان منطقه برگزار کنند کاری برجسته و قابل تقدیر است.
  محمداکبر چاکرزهی از تلاشهای شبانه روزی و همت بلند جوانان و نخبگان و علما و مسئولان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری و دست اندرکاران برگزاری همایش و تلاش صدا و سیما و مجموعه های رسانه ای و حضور فعال خبرگزاری جمهوری اسلامی در این همایش قدردانی کرد.
  فرماندار خاش با برشمردن خدمات دولت در ابعاد مختلف داخلی و خارجی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان به همت، تدبیر و درایت استاندار فهیم و فرهیخته استان کارگاههای بزرگ عمران و خدمت رسانی شکل گرفته و در سایه وجود امنیت پایدار شاهد رشد و توسعه استان در ابعاد مختلف هستیم.
  چاکرزهی بیان کرد: خاش در ابعاد مختلف دارای توانمندی های فراوانی است که توجه به مباحث گردشگری، کشاورزی، صنایع و معادن، صنایع دستی، نیروی انسانی توانمند و سایر ظرفیتهای آن می تواند شاخصهای خدمت رسانی به مردم منطقه را ارتقا بخشد.
  مولوی محمدعثمان قلندرزهی امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش نیز گفت: آنچه در نمایشگاه توانمندی های خاش دیدیم وجود استعدادهایی است که با کمترین امکانات و حمایتها توانسته اند ظرفیتهای خود را نشان دهند.
  حاج خرم ریگی از معتمدان و سرمایه گذاران شهرستان خاش نیز با اشاره به اینکه در این منطقه مشکلات فراوانی در حوزه های مختلف احساس می شود ضرورت نگاه ویژه دولت، سرمایه داران و نخبگان را برای توسعه منطقه خواستار شد.
  عبدالسلام بزرگزاده و نصرالله کرد از شاعران برتر استان نیز در موضوعات مختلف امنیت و توانمندی های منطقه سروده های خود را ارائه دادند
  محمدگل کهرازه دبیر همایش نیز با تشریح اهداف برگزاری آن گفت: به سبب اینکه یک موج همدلی و همزبانی در سطح استان شکل گرفته و نخبگان و فرهیختگان منطقه خود را با مسئولان نزدیک کرده اند قطعا این همایش نقش مهمی در امر توسعه منطقه خواهد داشت.
  عضو شورای اسلامی شهر و مسئول برگزاری همایش نخبگان خاش گفت: به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری خاش و مشارکت مسئولان و دانشگاهیان نخستین همایش نقش دانشگاهیان، نخبگان و فرهیختگان خاش در توسعه منطقه ای امروز با حضور گسترده افراد توانمند منطقه و تجلیل از 150 فرد نخبه و توانمند و علما و معتمدان موثر در توسعه برگزار شد.
  نادر میربلوچزهی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آینده پژوهی و بررسی نقش آفرینی نخبگان خاش در تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره؛ ارتقاء جایگاه و لزوم تبیین نقش زنان در توسعه پایدار، امنیت، گردشگری و توسعه پایدار، نقش کشاورزی، صنعت، معدن و صنایع مرتبط با آنها در توسعه اقتصادی و منطقه ای خاش و جامعه شناسی مخاطبان نخبگان و تحلیل نیاز آنها از اهداف و برنامه های این همایش است.
  وی ادامه داد: همچنین نقش مرز'تهدید و یا فرصت' و بازارچه های مرزی توسعه فضای کالبدی شهرستان خاش، نقش روحانیون، قومیت ها و سران طوایف در اتحاد و انسجام ملی و تاثیر آنها در روند توسعه ای منطقه، نقش خانواده ها و نخبگان در پیشگیری از اعتیاد و تاثیر آن در توسعه پایدار، نقش والدین و آموزش و پرورش در شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و ترغیب و تشویق آنها و همچنین معرفی و شناسایی چهره های ماندگار شهرستان خاش از دیگر محورهای عمده این همایش است.
  در حاشیه برگزاری این همایش نمایشگاهی از توانمندی های شهرستان خاش و نیز آثار نخبگان و تحصیلکردگان منطقه شامل اختراعات و ابداعات، نشریه و کتب، مقاله ها و پایان نامه های دانشجویی و غیره در قالب نمایشگاهی به نمایش در آمد.
   

   

   

   


  این مطلب تا کنون 3 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : توسعه ,منطقه ,نخبگان ,همایش ,مردم ,سیستان ,توسعه منطقه ,برای توسعه ,شورای اسلامی ,ابعاد مختلف ,توسعه پایدار، ,برای توسعه منطقه ,
  نخستین همایش نقش دانشگاهها و نخبگان در توسعه منطقه در خاش برگزار شد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده